חלוקת רכוש

//חלוקת רכוש
חלוקת רכוש 2018-06-26T10:58:26+00:00

הסכם לחלוקת רכוש בין בני זוג

במהלך החיים המשותפים צוברים בני זוג רבים נכסי מקרקעין – דירות, בתי עסק וכדומה השייכים להם. כאשר זוג מחליט להתגרש ויש ברשותו נכסים, עליו לבצע תכנון מס לפני יצירת הסכם המחלק ביניהם את הנכסים.

קבעו פגישת ייעוץ
חייג/י עכשיו לשיחה אישית עם עו"ד לירז בן שטרית כ"ץ: 09-8655028

ראשית חשוב לדעת שהסכם מכירה או קנייה בין בני זוג שעוברים תהליך גירושים מקבל תוקף משפטי בבית הדין לענייני משפחה או בבית דין רבני.

עוד בטרם מציעים את ההסכם לבית המשפט חושבים יחד עם עורכי הדין על חלוקה הוגנת שתחסוך כסף לשני הצדדים. כדי לחלק בצורה הוגנת ושווה את הנכסים ולהימנע מתשלומי מיסים גבוהים, ניתן לבצע פעולות שונות ולקיים הסכמי מכירה וקנייה על פי חוק.

זוג שמחזיק במספר דירות יכול לבחור במספר אפשרויות על מנת שלא לשלם מס שבח או מס רכישה ולחלק את הנכסים בצורה הוגנת ושווה.

ניתן למשל למכור את אחת הדירות שבבעלות בני הזוג בפטור ממס לקונים מצד שלישי וזאת בהתאם לפטור הניתן בגין דירת מגורים בתנאים מסויימים.

בנכסים נוספים ניתן לבצע העברת זכויות אגב גירושין ללא תמורה מבעל לאישה ומהאישה לבעל. במהלך תהליך זה נסקר שווי הדירות ובמידה ויש חוסר איזון בשווי כל נכס, בעל הנכס ישלם לבן או בת זוגו את הסכום המכסה את הפער.

חשוב לציין שהעברת הזכויות בין בני הזוג על נכסים במקרקעין עקב גירושין אינה חייבת במס. החוק קובע שהעברת בעלות על נכסים בארץ הניתנת על פי פסק דין במהלך תהליך הגירושין אינה נחשבת למכירה או קנייה אם ההעברה מתבצעת בין בני הזוג .

קבעו פגישת ייעוץ
לחצ/י כאן למידע נוסף על עורכת דין לירז בן שטרית – כץ

כיצד מבצעים העברת רכוש במסגרת הסכם גירושין?

כדי לבצע את ההעברה בפועל צריך לפנות למוסד בו מתנהל על הנכס רישום: לשכת רישום המקרקעין – לטאבו, מנהל מקרקעי ישראל, חברה משכנת.  יש להגיש מסמכים שונים, ביניהם הסכם גירושין המאושר על ידי בית המשפט, תעודת גירושין, שטרי מכר חתומים, אישור מהעירייה, אישור מהבנק לביצוע העברת זכויות בהתאם למשכנתא הקיימת על הבית.

כדי להנות מתהליך יעיל וטוב יותר שבו כל הפרטים מכוסים ומטופלים, חשוב לבחור בעורך דין המתממחה בענייני משפחה וגירושין, לצד הבנה מקיפה בנושא המקרקעין והמס . שילוב זה יאפשר לכם להיות עם ראש שקט בכל הקשור ליצירת הסכם הגירושין ולחלוקת הנכסים בצורה הוגנת, שווה, נכונה וחסכונית במס.

עו"ד לירז בן שטרית-כץ מתמחה מזה שנים בדיני משפחה, בגישור ובייעוץ משפטי לזוגות העומדים לפני גירושין ומעוניינים מלבצע חלוקת רכוש של כלל נכסיהם.

נשמח לסייע לכם לעבור את התהליך בצורה הטובה והנוחה ביותר עבורכם.

מידע נוסף בנושא הסכמים:

השאירו פרטים לקבלת מידע:

שם מלא:

דוא"ל:

טלפון:

כתובתינו:

הרצליה, רח' המנופים 2,
בניין SEA VIEW מגדל A

טלפון: 09-8655028

סלולרי: 052-4471558

דוא"ל: liraz-b@zahav.net.il

אודות המשרד:

משרד עורכי דין לירז בן שטרית כ"ץ  – משרד בוטיק המתמחה בגירושין, צוואות וירושות הממוקם בהרצליה פיתוח.