הסכם שלום בית

//הסכם שלום בית
הסכם שלום בית 2018-06-26T10:58:26+00:00

הסכם שלום בית

במקרים רבים אנחנו פוגשים זוגות שמתמודדים עם משבר משמעותי. המשבר הזה לא תמיד מביא באופן ישיר לגירושין אלא עדיין טומן בחובו סיכוי לשיקום הקשר ולהמשך החיים יחד. במקרים רבים ההבנה שקיימים רגשות ועדיין יש רצון לשקם את הקשר מגיעה כבר בשלב שבו נעשו פניות משפטיות בנוגע לפירוק החבילה.

מצד אחד, בני הזוג כבר נמצאים במקום אחר שבו כל אחד מהם מתרגל למציאות שבה ייתכן ויחזור להיות רווק. מצד שני, יש רצון עז להמשיך ולנסות לשקם את הנישואין ולהמשיך לחיות יחד כמשפחה.

הסכם שלום בית הוא הסכם שבמסגרתו נקבעים מראש ההסדרים שיחולו על בני הזוג במקרה של גירושין, אך סעיפי ההסכם ממומשים רק במידה ובני הזוג אינם מצליחים לשקם את היחסים ומחליטים להתגרש.

במסגרת הסכמי שלום בית אפשר להסדיר נושאים כמו תשלומי מזונות, משמורת על הילדים, חלוקת רכוש ונכסים, טיפול בהלוואות ועוד. ההסכם ממומש רק כאשר בני הזוג מחליטים להתגרש באופן סופי.

קבעו פגישת ייעוץ
חייג/י עכשיו לשיחה אישית עם עו"ד לירז בן שטרית כ"ץ: 09-8655028

הזדמנות לשקם את הקשר ללא ריבים בבית המשפט

הסכם שלום בית למעשה מעניק לבני הזוג את ההזדמנות לשקם את היחסים מבלי להתמודד עם שאלות על בית המשפט, ויכוחים על רכוש, שאלות של טיפול בילדים או שאלות כספיות אחרות. בני הזוג יכולים להתרכז בתהליך השיקום, ללכת לטיפול זוגי ולהתמודד עם ניסיון נוסף ביחסים. כל זאת בראש שקט ובידיעה שכל הסעיפים כבר פתורים בכל מקרה שלא יהיה.

החתימה על ההסכם מעניקה בראש ובראשונה שקט נפשי ומקלה על בני הזוג לשקם את הנישואין. החתימה על ההסכם מונעת גם התדיינות בעתיד ובכך גם בירוקרטיה והוצאות משפטיות נוספות בהמשך הדרך, במידה ומחליטים לפרק את החבילה.

קבעו פגישת ייעוץ
לחצ/י כאן למידע נוסף על עורכת דין לירז בן שטרית – כץ

האם יש צורך בליווי משפטי?

מומלץ מאד להיעזר בעו"ד לענייני משפחה כדי לערוך את ההסכם. יש חשיבות רבה לכל ניסוח בתוך ההסכם, לכל סעיף ולכל פרק בהסכם. כדי להימנע מבעיות בעתיד ויצירת קשיים במקרה של גירושין, מומלץ להתייעץ עם עורך דין מוסמך ולערוך את ההסכם בצורה משפטית תקינה.

בני הזוג יכולים להיעזר בעורך דין מגשר על מנת לפתור בעיות במהלך ניסוח ההסכם. תהליך הגישור מקל על ההתמודדות עם השאלות הקשות ויוצר משא ומתן נעים יותר, המסייע גם במקרה של שיקום היחסים.

לאחר הניסוח על ידי עורכי הדין והסכמה של בני הזוג לכל הסעיפים, יש לבקש את אישור בית המשפט או בית הדין הרבני להסכם. על בני הזוג להתייצב בפני שופט בבית דין לענייני משפחה או בנפני בית הדין הרבני ולקבל אישור עם תוקף פסק דין להסכם.

משרד עו"ד לירז בן שטרית – כץ מלווה זוגות בתהליך ניסוח הסכמי שלום בית תוך מתן פתרונות נוספים כמו תהליכי גישור.

מידע נוסף בנושא הסכמים:

השאירו פרטים לקבלת מידע:

שם מלא:

דוא"ל:

טלפון:

כתובתינו:

הרצליה, רח' המנופים 2,
בניין SEA VIEW מגדל A

טלפון: 09-8655028

סלולרי: 052-4471558

דוא"ל: liraz-b@zahav.net.il

אודות המשרד:

משרד עורכי דין לירז בן שטרית כ"ץ  – משרד בוטיק המתמחה בגירושין, צוואות וירושות הממוקם בהרצליה פיתוח.