הסכם ממון בין ידועים בציבור

//הסכם ממון בין ידועים בציבור
הסכם ממון בין ידועים בציבור 2018-06-26T10:58:25+00:00

הסכם ממון בין ידועים בציבור

בעידן המודרני זוגות רבים חפצים לקיים מערכת יחסים שאינה כוללת נישואין אלה בסטטוס של ידועים לציבור בשל סיבות שונות. חלקם זוגות חד מיניים שאינם יכולים להינשא בישראל, חלקם נמצאים בפרק ב' בחייהם וחלקם מטעמים אידיאולוגים אינם מעוניינים להינשא כדת וכדין ברבנות. סטטוס ידועים בציבור הופך עם השנים לנפוץ יותר ויותר, ולפי נותני הלמ"ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה), נכון לשנת 2012 כ- 4% מכלל הזוגות בישראל חיים כידועים בציבור.

קבעו פגישת ייעוץ
חייג/י עכשיו לשיחה אישית עם עו"ד לירז בן שטרית כ"ץ: 09-8655028

הסטטוס של ידועים בציבור מביא איתו דילמות רבות ורובם חיים בחוסר וודאות לגבי זכויות ונכסים משותפים, שהרי במקרה של פטירה של אחד מבני הזוג, פרידה או סכסוך משפטי, חוק יחסי ממון חל רק על זוגות נשואים. כמו כן, לעיתים ישנן זכויות המגיעות לבני הזוג הידועים בציבור מגופים ציבוריים כאלה ואחרים, כך שיש צורך בהכרה כידועים בציבור מבחינת הרשויות.

הסכם ממון – צעד נכון וחכם לשני הצדדים

ישנה חשיבות יתרה לעריכת הסכם ממון בין בני זוג ידועים בציבור. למעשה, מדובר בדרך היחידה להסדר חלוקת הרכוש בין בני הזוג, גם אם שניהם באופן מוחלט מסכימים לחוק יחסי הממון, עדין עריכת הסכם ממון בין ידועים בציבור היא החלטה חכמה שיכולה למנוע בעיות עתידיות. ההסכם מעניק מענה מצוין עבור הצרכים המשתנים של שני בני הזוג, תוך הבהרת היבטים משפטיים לכל הקשור לרכוש משותף, שיתוף כלכלי או הפרדה וחלוקת הרכוש במקרה של פרידה.

קבעו פגישת ייעוץ
לחצ/י כאן למידע נוסף על עורכת דין לירז בן שטרית – כץ

היתרונות של הסכם ממון

הסכם ממון מעניק שקט נפשי עבור שני בני הזוג ומבטיח בהירות וודאות לעת יסתיים הקשר בפרידה או חלילה במקרה של מוות.  ההסכם מועיל רבות למערכת היחסים ומעניק תחושה של שקט וביטחון נפשי לשני הצדדים, הן מבחינת אישית והן מבחינה כלכלית. כמו כן, הסכם ממון יכול לסייע לבני הזוג בכל הקשור לבירוקרטיה ברשויות ומוסדות שונים כגון – הביטוח הלאומי או זכויות הניתנים ממקום עבודתו של אחד מבני הזוג. את הסכם הממון חשוב לערוך רק על ידי עורך דין שזהו תחום התמחותו שיוכל לסייע לבני הזוג להכליל את כל הפרטים הרלוונטיים באופן אישי בהתאם למצבם הכלכלי.

מידע נוסף בנושא הסכמים:

השאירו פרטים לקבלת מידע:

שם מלא:

דוא"ל:

טלפון:

כתובתינו:

הרצליה, רח' המנופים 2,
בניין SEA VIEW מגדל A

טלפון: 09-8655028

סלולרי: 052-4471558

דוא"ל: liraz-b@zahav.net.il

אודות המשרד:

משרד עורכי דין לירז בן שטרית כ"ץ  – משרד בוטיק המתמחה בגירושין, צוואות וירושות הממוקם בהרצליה פיתוח.