הסכם הלוואה

//הסכם הלוואה
הסכם הלוואה 2018-06-26T10:58:26+00:00

הסכם הלוואה – הרבה לפני שמגיעים לבית הדין הרבני

מה קורה כאשר בני זוג עומדים בפני גירושין ומתמודדים גם עם החזרי הלוואות בבנק או הלוואות מההורים? את ההלוואות מהבנק מחזירים בני הזוג בכל מקרה, כאשר חלוקת החובות בין שני בני הזוג מתבצעת במסגרת הסכמי הגירושין וחלוקת הרכוש.

מה קורה כאשר הורי אחד מבני הזוג נתנו כסף לרכישת דירה כהלוואה? האם מדובר במתנה או אולי דווקא הלוואה. את התשובה לשאלה הזו חשוב לבסס הרבה לפני שמגיעים לשלב הגירושין, אף במהלך החיים המשותפים, כאשר לוקחים כל הלוואה מקרובי המשפחה.

בשנים האחרונות מתמודדים יותר ויותר זוגות עם הסוגיה הזו. הורים מבוגרים רבים מסייעים לזוגות הצעירים במשפחה לרכוש דירה משלהם, הם מעניקים להם סכומי כסף גבוהים כהלוואה ומקווים שהזוג הצעיר ימשיך לחיות ביחד ויקים בית בישראל.

גם אנחנו שואפים לכך, אך המציאות אומרת שאחד מכל שלושה זוגות בישראל ימצא את עצמו בסופו של דבר ברבנות. כדי למנוע בעיות בזמן הגירושין, כדאי לחתום מראש על הסכם הלוואה.

קבעו פגישת ייעוץ
חייג/י עכשיו לשיחה אישית עם עו"ד לירז בן שטרית כ"ץ: 09-8655028

מהו הסכם הלוואה?

הסכם הלוואה נערך בין ההורים המלווים ובין בני הזוג. ההסכם נערך בנוכחות עורכי דין מטעם שני הצדדים או באמצעות עורך דין המטפל בשני הצדדים. במסגרת ההסכם מגדירים בדיוק את מהות ההלוואה, סכומי ההחזר והתנאים לביצוע ההלוואה.

בתוך ההסכם הנערך בין בני הזוג וההורים חשוב לכלול גם סעיף העוסק במצב שבו בני הזוג מחליטים להתגרש וההלוואה עדיין עומדת בעינה.

במסגרת הסכם שכזה נרשמת הערת אזהרה בטאבו האוסרת על מכירת הנכס ללא הסכמת ההורים. בין הצדדים מוגדרים התנאים למכירת הנכס ולהחזר ההלוואה בזמן הגירושין.

במידה והצדדים בוחרים לערוך הסכם ממון עוד לפני הנישואין, ניתן לכלול סעיפים העוסקים בהלוואה מההורים גם בהסכם זה ובכך למנוע מאוחר יותר עוגמות נפש.

עו"ד לירז בן שטרית – כץ מלווה זוגות בעריכת הסכמי ממון והסכמי הלוואה מול בני המשפחה, שיכולים ליצור את השקט הנפשי הדרוש לכם במהלך החיים המשותפים. ההסכם מאושר על ידי בית המשפט ומונע מכם מאוחר יותר, במקרה של גירושין, דיונים בלתי נגמרים, גישור ארוך וויכוחים מיותרים המערבים גם את בני המשפחה.

נשמח לעמוד לשירותכם וללוות אתכם בתהליך יצירת הסכם הלוואה.

קבעו פגישת ייעוץ
לחצ/י כאן למידע נוסף על עורכת דין לירז בן שטרית – כץ

מידע נוסף בנושא הסכמים:

השאירו פרטים לקבלת מידע:

שם מלא:

דוא"ל:

טלפון:

כתובתינו:

הרצליה, רח' המנופים 2,
בניין SEA VIEW מגדל A

טלפון: 09-8655028

סלולרי: 052-4471558

דוא"ל: liraz-b@zahav.net.il

אודות המשרד:

משרד עורכי דין לירז בן שטרית כ"ץ  – משרד בוטיק המתמחה בגירושין, צוואות וירושות הממוקם בהרצליה פיתוח.