החוק ליישוב הסכסוכים במשפחה

///החוק ליישוב הסכסוכים במשפחה
החוק ליישוב הסכסוכים במשפחה 2018-06-26T10:58:26+00:00

החוק ליישוב הסכסוכים במשפחה

בחודש יולי 2016 נכנס לתוקף החוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה, או במילים פשוטות יותר – החוק ליישוב סכסוכים. החוק מציג למעשה תהליך של גישור כהליך מקדים לכל הליך משפטי בין בני זוג הנמצאים בהליכי גירושין.

לפי החוק, בני זוג שרוצים להתגרש צריכים לפנות לפני יצירת הסכם הגירושין לתהליך של משא ומתן מובנה – הנקרא גם גישור. התהליך מתבצע בצורה מסודרת תוך פניה של בני הזוג באמצעות בקשה ליישוב סכסוך.

חייג/י עכשיו לשיחה אישית עם עו"ד לירז בן שטרית כ"ץ: 09-8655028

ארבע פגישות שיכולות לשנות הרבה

החוק החדש קובע שלאחר פניית בני הזוג הם יופנו לפגישה אישית, זוגית או משפחתית ביחידת הסיוע שליד בית המשפט לענייני משפחה. אם הליך הגישור אינו מסתייע והצדדים אינם מצליחים להגיע להסכמות במהלך התהליך, רק אז יורשו הצדדים להגיש תביעות לבית המשפט או בית הדין הרבני.

מטרת החוק היא למעשה להעניק סיוע לבני הזוג ליישוב הסכסוך תוך הצמצום המירבי של המעורבות המשפטית. פגישות גישור מוצלחות שמונעות התדיינות משפטית בנושאים כמו מזונות, הסכמי משמורת וחלוקת רכוש יכולות למנוע הרבה מאד עוגמת נפש בבית המשפט עבור הזוגות עצמם ועבור הילדים ובני המשפחה המורחבת.

התהליך מאחורי החוק – שלב אחר שלב

  • החוק אומר שאדם הרוצה להגיש תביעה בנושאים הקשורים להליך גירושין, יחסי ממון, מזונות, הסכמי משמורת וכל נושא אחר הקשור להורות ולזוגיות, יגיש תחילה בקשה ליישוב סכסוך לבית הדין לענייני משפחה או לבית הדין הרבני.
  • הבקשה מוגשת על טופס שצריך להיות מדויק, זאת משום שכל מילה שתירשם בטופס זה תשפיע על חייכם, חיי ילדיכם והמשך ההתנהלות הכלכלית וההורית של בני המשפחה.
  • לאחר שהוגשה הבקשה ליישוב סכסוך, יוזמנו שני הצדדים ליחידת הסיוע שליד הערכאה השיפוטית. ההזמנה תכלול ארבע פגישות או פחות, בהתאם לצורך. פגישות אלו נקראות פגישות מהו"ת (מידע, הכרות ותיאום).החל מהפגישה השניה רשאי להשתתף עורך דין של הצדדים לצד עורך דין  מטעם יחידת הסיוע.
  • במהלך הפגישות ניתן מידע על כל התהליכים המשפטיים שעומדים לקרות – מיישוב הסכסוך המשפחתי ועד לגירושין, להסכמים פיננסיים ועוד. בפגישות סוקרים את כל ההיבטים של התהליך.
  • במהלך הפגישות ניתנת הכוונה לגבי גישור, ייעוץ, טיפולים משפחתיים ועוד. ניתנת הכוונה לאילו גופים ובעלי מקצוע ניתן לפנות על מנת לקבל סיוע בנושאים אלו.
  • הפגישות עוסקות גם בניסוח ובקביעת הסדרים זמניים בנושאים כמו מזונות, הסדרי ראייה, חלוקת רכוש ופיננסים.
  • כל פגישות המהו"ת נערכות במשך 45 יום מהגשת הבקשה בבית המשפט. הנוכחות בפגישות הינה חובה. צוות היחידה יכול להמליץ על קיצור התהליך או מתן ארכה נוספת, בהתאם לצורך.
  • בסיום פגישות המהו"ת היחידה ממליצה כיצד יש להתקדם ולהמשיך ביישוב הסכסוך או תהליך הגירושין, בין אם על ידי ניסוח הסכם או פנייה לגישור בהסכמה.

לחצ/י כאן למידע נוסף על עורכת דין לירז בן שטרית – כץ

מדוע כדאי להתייעץ עם עורך דין גירושין?

עורך דין המתמחה בדיני משפחה ובגירושין בפרט יכול לסייע לניהול התקין של התהליך. הגשה של טופס בקשה ליישוב סכסוך ללא מעורבות של עורך דין מומחה, יכולה לגרום לכם נזק בהמשך הדרך – נזק שישפיע לטווח הארוך על התהליך ולא יהיה ניתן לתקן ולשנותו אחר כך.

בנוסף, חוק גישור חובה מחייב לקבל ייעוץ משפטי על ידי עורך דין גירושין מומחה. עורך דין כזה אמור להיות בקיא בכל הנושאים הכלכליים, בתהליך האסטרטגי מאחורי הגירושין – תכנון חלוקת הרכוש ועד שמירה על זכויותיו של המיוצג.

מאז התחלתו של החוק ליישוב סכסוכים ביולי 2016 נראה כי החוק הגדיר את מרוץ הסמכויות ועל כן חובה שילווה אתכם עורך דין גירושין בתהליך זה אשר ידאג כי זכויותכם ישמרו ותביעותכם יוגשו להרכאה אותה בחרתם.

יחד עם עורך דין המתמחה בגירושין, תוכלו לצאת אל הדרך בצורה מסודרת, מאורגנת ונעימה יותר, לפעול לטובתכם ולטובת בני המשפחה שאתכם ולהגן על הזכויות שלכם.

עו"ד לירז בן שטרית, בעלת ניסיון רב בדיני משפחה, תלווה אתכם בתהליך בייעוץ, הכוונה ובניית אסטרטגיה לקראת הסכם גירושין הוגן, טוב ותקין.

היכנס/י להסבר מפורט על מהו גישור ומהם השלבים בהליך
לחצ/י ליצירת קשר עם מומחית להליך גישור ללא התחייבות

מידע נוסף בנושא  גישור:

השאירו פרטים לקבלת מידע:

שם מלא:

דוא"ל:

טלפון:

כתובתינו:

הרצליה, רח' המנופים 2,
בניין SEA VIEW מגדל A

טלפון: 09-8655028

סלולרי: 052-4471558

דוא"ל: liraz-b@zahav.net.il

אודות המשרד:

משרד עורכי דין לירז בן שטרית כ"ץ  – משרד בוטיק המתמחה בגירושין, צוואות וירושות הממוקם בהרצליה פיתוח.

מידע נוסף בנושא  גישור: