גישור בין בני זוג

///גישור בין בני זוג
גישור בין בני זוג 2018-06-26T10:58:27+00:00

יש עוד דרך – גישור בין בני זוג

גישור הנו הליך אלטרנטיבי ליישוב סכסוכים, המאופיין בכך שבניגוד לבוררות המגשר מנסה לסייע לצדדים החלוקים בדעותיהם להסכמה. בשנים האחרונות קנה לעצמו הגישור מקום משמעותי בתחומי משפט רבים וביניהם דיני המשפחה ואף קיבל גושפנקא משמעותית במסגרת חוק בתי המשפט [נוסח משולב] תשמ"ד-1984.

חייג/י עכשיו לשיחה אישית עם עו"ד לירז בן שטרית כ"ץ: 09-8655028

גישור בין בני הזוג יכול להוות צעד משמעותי לפני הפניה להליכים המשפטיים לסיום הקשר בין הצדדים.
בפן הכלכלי, הליך גישור מוצלח יכול למנוע את העלות הכספית הגבוהה ואת תקופת הזמן הממושכת של ניהול דיונים אינסופיים בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני עד לקבלת פסק דין בנושא, הליך שיכול לקחת בין כמה חודשים למספר שנים תלוי במורכבותו של כל מקרה, עובדות שמצריכות משני הצדדים השקעה לא מעטה, כדי להשלים את הליך הגישור
מלבד זאת, סכסוכים משפחתיים ובין בני זוג בפרט מאופיינים בעצימות רגשית גבוהה מאד.

לחצ/י כאן למידע נוסף על עורכת דין לירז בן שטרית – כץ

כך הליכי גירושין ניתן לנהל באופן המדמה מלחמה בשדה קרב או בדרך שיכולה להקל ולו במעט על הכאב שנוצר במהלך מחלוקת בנושאים רגישים כדוגמת גידול הילדים וחלוקת הרכוש ובנסיבות אלו יש מקום לשקול גישור בין בני זוג.
זאת, משום שההגעה להסכמה יש בכוחה כדי לצמצם תחושות שנוצרות לעיתים במסגרת ההליכים המשפטיים של התמרמרות או של צד מרוויח ואחר שמפסיד.

הדבר נובע בין היתר מכך שבניגוד לבית הדין או בית המשפט לענייני משפחה,
הליך גישור בין בני זוג אינו קובע עובדות ואינו ערוך להתבונן במקרים שהתרחשו בעבר אלא לסייע לצדדים להסדרת הכללים ליחסים ביניהם בעתיד תוך יצירת איזון בין האינטרסים של כל אחד מהמעורבים.

במסגרת הליך גישור בין בני זוג, הם נפגשים עם הגורם המגשר המנסה בעזרת הכישורים והידע שברשותו לעזור לצדדים להשיג ביניהם הסכמה ראשונית לגבי הסוגיות השונות הנגזרות מהעניין כדוגמת הסדרי ראייה, משמורת, הסכמה למתן גט,
מזונות ועוד עד לניסוח הסכם הגירושין על מנת שאלו ייעשו בהסכמה.
הפגישות בהליך גישור בין בני הזוג יכולות להיעשות במקרים מסוימים להיעשות גם שלא בנוכחות שני הצדדים.

כאשר הליך הגישור מצליח ונערך הסכם בין הצדדים,  יש צורך בשלב זה לפי סעיף 2(א) לחוק יחסי ממון תשל"ג-1973לפנות לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני כאשר שני בני הזוג יהודים על מנת לקבל את האישור של ההסכם ולהעניק לו תוקף משפטי שמשמעותו כמתן פסק דין על ידי אותה ערכאה.

הנושאים בהסכם הגישור בין בני זוג, המסורים לסמכותו הבלעדית של בית הדין הרבני כדוגמת מתן הגט ייבדקו על ידיו.
בית הדין ובית המשפט בוחנים טרם האישור שבני הזוג מבינים את משמעות הסכם הגישור והגיעו אליו מרצונם החופשי ואת השפעתו האפשרית של ההסכם האמור על גורמים שלישיים.

לעומת זאת, במקרים בהם הליך הגישור בין בני זוג לא צלח מסיבות שונות אין מניעה אלא לפנות להליכים המשפטיים המקובלים של הגשת תביעת גירושין על כל המשתמע מכך.
באופן זה, הגישור אינו מייתר את הצורך בקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין המתמחה בדיני משפחה לעניין זה, אך הוא מהווה נדבך נוסף המקדם סיוע זה.

היכנס/י להסבר מפורט על מהו גישור ומהם השלבים בהליך
לחצ/י ליצירת קשר עם מומחית להליך גישור ללא התחייבות

מידע נוסף בנושא  גישור:

השאירו פרטים לקבלת מידע:

שם מלא:

דוא"ל:

טלפון:

כתובתינו:

הרצליה, רח' המנופים 2,
בניין SEA VIEW מגדל A

טלפון: 09-8655028

סלולרי: 052-4471558

דוא"ל: liraz-b@zahav.net.il

אודות המשרד:

משרד עורכי דין לירז בן שטרית כ"ץ  – משרד בוטיק המתמחה בגירושין, צוואות וירושות הממוקם בהרצליה פיתוח.

מידע נוסף בנושא  גישור: