בן/בת הזוג מתנגדת

///בן/בת הזוג מתנגדת
בן/בת הזוג מתנגדת 2018-06-26T10:58:26+00:00

בן / בת הזוג מתנגדים לגישור?

השלמת עם העובדה שהגיע זמנה של הזוגיות להתפרק. גם בן הזוג חושב כמוך. נגרם סבל מיותר ומתמשך המשפיע לרעה על הילדים, על המעגל המשפחתי והמקצועי ועל חוג החברים הקרוב שהיה שותף פעיל לדרך המשותפת. אתה לומד מניסיונם המר והרע של אחרים שאין טעם לנהל מלחמה מכוערת שרסיסי כיעורה נורים אליך בכינון ישיר וגורמים לנזקים בלתי הפיכים.

נודע לך משיחה אקראית עם שותפך לצוות הפיתוח במקום העבודה, שהוריו בחרו בהליך גישור שתוצאותיו הסופיות והחיוביות המתיקו את המרורים שאכלו הוריו, כאשר ניהלו את מאבקם בבתי המשפט לענייני משפחה וברבנות ללא הגעה להסכםגירושין.

ההוצאות על מימון ההליכים בבית המשפט אכלו להם את החסכונות. דם רע בתוך הזוגיות המעורערת פגע ביציבותם הנפשית והאב התמכר לטיפה המרה. הגישור הציל אותו. הוא הצליח לשכנע את זוגתו להצטרף ברוח טובה ואופטימית להליך. פתיחותה ונכונותה תרמו רבות לניהול ההליך והשלמתו, לשביעות רצון הצדדים.

חייג/י עכשיו לשיחה אישית עם עו"ד לירז בן שטרית כ"ץ: 09-8655028

"איך זה קרה" התעניין בן הזוג העומד בפני תהליך דומה "כיצד אביך שיכנע את אימך ללכת על גישור". מה יש בהליך הזה שמתגרשים רבים מעדיפים אותו? העצות שקיבל בן הזוג המתגרש אומצו על ידו כמו גם ההמלצה לפנות אל לירז בן שטרית כ"ץ – מגשרת ועורכת דין ותיקה המתמחה בהליכי גישור במשפחה.

לאור התנגדותה העיקשת של בת הזוג נפגש בן הזוג עם המגשרת לירז בן שטרית כ"ץ במשרדה בנתניה. הציג בפניה את הסיבה לפגישתו האישית ואת הנסיבות שהביאוהו להליך. המגשרת הציגה את עצמה וניסיונה המקצועי.

בן הזוג התרשם מאישיותה הנעימה, המרגיעה, התכליתית והלא מאיימת. הוא העריך שאישיותה של המגשרת תרכך את התנגדותה של זוגתו, שלמרות ולפני הכל היא אדם רציונאלי. במהלך הפגישה הבטיחה המגשרת כי ההליך יתנהל בדרכי נועם ללא כעסים ואמוציות שליליות, לכל צד תינתן זכות להשמיע את עמדתו, אפשר יהיה להיפגש בנפרד וביחד במקום ניטראלי, שאינו כובל רגשית ותודעתית את בני הזוג, ושהיא יודעת לנווט את הדיון בהגינות במטרה להגיע לקבלת החלטות שקולות ומפשרות, המשרתות נאמנה את האינטרסים של שני הצדדים.

עוד סיפרה המגשרת כי היא עורכת דין בהכשרתה, שצברה ניסיון רב בהליכי גישור בין זוגות עם ילדים וידעה לייצר פתרונות ראויים שהוכיחו את עצמם לאורך השנים. הליכי גישור לפני גירושין מונעים מהצדדים חשיפה אדירה, אישית וכלכלית, בכל הנוגע להתנהלות במסגרת בית המשפט לענייני משפחה ובבית הדין הרבני.

קבעו פגישת ייעוץ
לחצ/י כאן למידע נוסף על עורכת דין לירז בן שטרית – כץ

להבין ולהסביר למה גישור הרבה יותר חכם!

זהו פתרון אפקטיבי לאנשים שחושבים צעד אחד קדימה וכמובן, על טובת הילדים. עם המידע הראשוני שקיבל מהמגשרת המשיך בדרכו לפגישה עם זוגתו. החששות לא נתנו לו מנוח. המגשרת נטעה בו תחושת של אמון ומקצועיות. הוא התלבט איך להעביר את אותה תחושה לזוגתו במטרה לפרק את מטען התנגדותה להליך.

הוא ידע שאין לה מושג אודות הגישור, אופן התנהלותו ושיעורי הצלחתו אצל בני זוג אחרים שהחליטו להתגרש בלי מלחמות מיותרות. היא אף פעם לא התעניינה ולא היה בכך צורך. היא היתה נעולה על בית המשפט או הרבנות. היא העדיפה לקבל עצות אחיתופל מבני משפחתה שדחקו בה לשכור עורך דין ולהגיש תביעה בלי לחכות. הגיע הזמן לחדש לה משהו.

תחילה התנצל שיזם פגישה אישית עם המגשרת ללא ידיעתה, אך לא היתה לו ברירה לאור התנגדותה העיקשת. היא הבינה ולא התפרצה בכעס. בשבילו זה איתות חיובי לנכונותה להקשיב.

>>> הפורום המשפטי לענייני משפחה! <<<

הוא סיפר שהמגשרת הינה עורכת דין המתמחה בנושא דיני משפחה, שצברה ניסיון והתמחות ספציפית בפתרון סכסוכים בין בני זוג בהליכי גישור ובלי מלחמות מורטות עצבים, זמן וכסף בבית המשפט.

הוא הסביר את מה שהבין שיחה עם עו"ד לירז בן שטרית: "אנחנו נמנע מפומביות, לא נצטרך ממן שכר טרחה של עורכי דין, חוקרים, מומחים ועדים אחרים. הילדים לא יצטרכו לסבול סבל מיותר, שהרי גם ככה גירושין ופרידה משאירים טראומה. לא צריך לקבל ריקושטים ולכבס את הכביסה המלוכלכת בבית המשפט".

"אם חושבים על זה טוב, הרי ברור שבסוף בית המשפט יפסוק כך או אחרת, הרכוש יתחלק כך או אחרת וכל מה שנראה היום כסלע מחלוקת, יגיע לכדי הסכמה בכפיה. הליך של גישור מקצר תהליכים, חוסך כאבים לנו ולילדים, וכמובן שחוסכים כסף".

העובדה שהבינה כי המגשרת גילתה רגישות מיוחדת בכל הנוגע לטובת הילדים, עוררה את סקרנותה. היא הבינה לראשונה עד כמה חשוב שהילדים לא יהיו קורבנות של מאבקם הוריהם. בן הזוג הבליט את העובדה שאין מדובר בהליך פרוצדוראלי מעיק כמו בבית משפט ובתי דין רבניים, שם נדרשים בני הזוג המסוכסכים להיות נתונים לביקורת פומבית וסדרי דין מחייבים. בגישור הכללים הרבה פחות מחמירים והאווירה שונה לחלוטין.

עוד סיפר לה כי במשרדה של עורכת הדין לירז בן שטרית כ"ץ הרבה יותר נעים לשבת ולנהל דיון אפקטיבי וענייני, בטח אם משווים את התנאים לאלה שבבית המשפט או בית הדין הרבני. הסיכויים שניתקל באנשים שאנחנו מכירים אפסיים. זהו הליך דיסקרטי שמתנהל לפי הכללים שלנו, בשעות ובימים שנוחים לנו ולא לפי לוח הזמנים הצפוף והמעיק של בית המשפט.

המגשרת לא תחייב אותנו להגיע להסכם כפוי ובניגוד לרצון של מי מאיתנו. זה מבטיח, שאם נגיע להסכם מתוך הבנה ורצון טוב נוכל גם לשמור עליו ולכבד אותו לאורך שנים בכל הקשור לחינוך הילדים, חלוקת הרכוש, תמיכה הדדית, התייעצות משותפת לפני ביצוע מהלכים משמעותיים כמו מעבר דירה או עיר, מסגרת חינוכית מומלצת לילדים, הוצאות בלתי צפויות כמו לטיפולים רפואיים או מימון חוגים ופעילויות מיוחדות.

עורכת הדין המגשרת בין בני הזוג, שמגיעים להסכמה, דואגת לנסח הסכם ספציפי ומדוייק, המתאים בדיוק לנסיבות חייהם של השניים ולעתיד לבוא. בהסכם גישור שני הצדדים מרוויחים יותר מאשר במקרה של פסק דין, אז אחד מהם בדרך כלל יוצא בהרגשת קיפוח כלשהי.

הילדים הם חולשתם ובבת עיניהם של בני הזוג. הילדים נחשפים למתחים ולתסכולים של הוריהם המסוכסכים בכל מקרה. הם משלמים מחיר שתוצאותיו השליליות יורגשו גם בעתיד. מדובר בילדים מתבגרים שמבינים עניין.

לפי עצת המגשרת, כדאי לשתף אותם בהליך המתנהל ולספר להם שההורים עומדים לעבור הליך גישור מתוך רצון טוב והסכמה כדי לסיים את הסכסוך המתמשך מבלי לגרום לילדים לקחת צד לטובת אחד ההורים ולרעת השני.

המגשרת יכולה לסייע לנו כהורים להתמודד עם חינוך הילדים לאחר הגירושין. עצותיה חכמות ומקצועיות. עצם העובדה שאנו כהורים הולכים על הליך שמתנהל מתוך הסכמה וללא כפייה, מתוך רצון טוב ליישב סכסוך, יכול בהחלט לשמש מודל חיקוי לילדים, כיצד יש לפעול במקרה של מריבות וקונפליקטים.

מי אם לא ההורים משמשים כמודל הכי טוב לחיקוי, בין אם הוא רע או טוב. מי לא רוצה בטובת הילד שלו. איזה הורה נורמלי יסרב לשמש דוגמה מוסרית, ערכית ולא פלגנית כלפי ילדיו ומשפחתו במעגל הקרוב והרחוק.

הליך הגישור הזוגי נותן לנו הזדמנות להוכיח לעצמנו כי ניתן להתעלות מעל חולשותינו האנושיות ברגעי משבר קשים לטובת עתיד טוב יותר לנו ולילדנו, שאם פעם יקלעו למשבר דומה יאמצו את גישתנו.

לבת הזוג לקח מספר ימים לעכל את המידע שנחת עליה בעניין הליך הגישור המומלץ להם. הסכמתה ניתנה. בן הזוג קבע פגישה לשניהם עם עורכת הדין לירז בן שטרית כ"ץ – המגשרת. הגיע מועד הפגישה הראשונה עם המגשרת.

עו"ד בן שטרית כ"ץ הציגה את עצמה ואת משרדה בפני בני הזוג. לאחר מכן נכנסו השלושה לחדר ישיבות דיסקרטי והתיישבו מסביב לשולחן עגול. המגשרת הסבירה שההליך מורכב מסדרת פגישות שנמשכות כשעה עד שעתיים.

מספר הפגישות יכול להשתנות וזה תלוי בתכנים ובמחלוקות שעולות וצריך ליישב על מנת לפתור את הסכסוך ולפתוח בדרך חדשה, מחוץ למסגרת הנישואים.

עוד הסבירה המגשרת לבני הזוג את אופן ניהול הדיונים, ביחד, בנפרד, תוך רישום הטענות של הצדדים. לקראת סוף ההליך תערוך המגשרת טיוטה של הסכמות ותגיש אותה לצדדים לעיון ולקבלת הסכמה סופית. ההסכם יערך כהסכם משפטי ויוגש לבית המשפט לקבלת תוקף משפטי בכפוף להסכמתם המשותפת של בני הזוג.

כעבור כשעה הסתיימה הפגישה. הצדדים פתחו יומנים וסגרו מועדים לפגישות הבאות. המגשרת איחלה להם בהצלחה. הזוג יצא לדרכו החדשה. דרך של גישור לצורך ישוב מחלוקות קשות, שלעיתים נראה כי רק מאבק משפטי חריף יפתור אותן. אך זהו אינו המצב. באמצעות פניה אל הליך גישור, הצדדים הגם שהנם מסוכסכים וכועסים, מבינים כי טובתם האישית, המשפחתית והכלכלית עומדת על כף המאזניים. בני הזוג בוחרים בהגיון.

היכנס/י להסבר מפורט על מהו גישור ומהם השלבים בהליך
לחצ/י ליצירת קשר עם מומחית להליך גישור ללא התחייבות

מידע נוסף בנושא  גישור:

השאירו פרטים לקבלת מידע:

שם מלא:

דוא"ל:

טלפון:

כתובתינו:

הרצליה, רח' המנופים 2,
בניין SEA VIEW מגדל A

טלפון: 09-8655028

סלולרי: 052-4471558

דוא"ל: liraz-b@zahav.net.il

אודות המשרד:

משרד עורכי דין לירז בן שטרית כ"ץ  – משרד בוטיק המתמחה בגירושין, צוואות וירושות הממוקם בהרצליה פיתוח.

מידע נוסף בנושא  גישור: