צווי הגנה והרחקה

///צווי הגנה והרחקה
צווי הגנה והרחקה 2018-06-26T10:58:26+00:00

צווי הגנה והרחקה

צו הרחקה ניתן על ידי בית המשפט כאשר קיים חשש אמיתי לסכנה עקב אלימות של אחד מבני הזוג.

האלימות בחברה שלנו היא תופעה שמכרסמת בנו כחברה דמוקרטית ושיוויונית. על מנת למגר את התופעה חברו יחד מספר ענפי משפט – המשפט הפלילי מסייע בדרכי ענישה והמשפט האזרחי מסייע בדרכי הגנה על הקרבן ומקנה את האפשרות לתביעה נזיקית כנגד המזיק.

קבעו פגישת ייעוץ
פנה/י עוד היום לסיוע מקצועי ודיסקרטי ללא התחייבות: 09-8655028

מהו צו הרחקה?

צו הרחקה הוא הזכות של האשה למדור שלו ושקט מבלי שהבעל יציק, יטריד או יפגע בה באלימות פיזית או מילולית כלשהי. לצורך כך מוסמך בית המשפט לענייני משפחה להטיל צו מניעה האוסר על הבעל להיכנס לדירת המגורים של האשה ו / או להתקרב אליה פיזית.

הבקשה לצו היא חלק מתביעת המזונות ולא ניתן לבקש צו הרחקה ללא תביעת מזונות. האלימות איננה חייבת להיות פיזית, התעללות נפשית ופסיכולוגית מצדיקה גם היא את מתן צו. מדובר באלימות ממשית ולא רק בשל מצב מתוח בבית.

מהו צו הגנה?

בשונה מצו הרחקה שמבוסס על זכות האישה למזונות ומדור שקט, צו ההגנה ניתן במסגרת החוק למניעת אלימות במשפחה, תשנ"א – 1991. החוק דן הן באלימות פיזית והן באלימות נפשית ויכול להינתן בצורה מהירה. הוא לא תלוי בתביעת המזונות אלא בעצם מעשה האלימות שבוצע סמוך להגשת הבקשה או על רקע חשש ממשי לפגיעה באלימות – החוק נועד להעניק אמצעי עזר מידי.

בתי המשפט לא ירחיקו בנקל מהבית רק בשל מצב מתוח בבית שכן ידוע שבני זוג אשר נמצאים בהליכי גירושין אינם נעימים זה לזו. אולם בית המשפט מחוייב לשקול את כל האלטרנטיבות האפשריות בטרם ישלול מאדם את קיניינו, וכדברי סגן הנשיא השופט ח. פורת בר"ע 20837/99:

"נכון שאין לתת בקלות יתר צווי הגנה מאחר והם פוגעים במי שניתן נגדו הצו, אולם מצד שני אין לשכוח שהחוק הוחק על מנת למנוע אלימות במשפחה ולאפשר מגורים ללא חשש מאלימות, איומים, התעמרות, פגיעה נפשית או התנהגות אשר אינה מאפשרת לבן משפחה ניהול סביר ותקין של חייו", מי שפוגע פגיעות אלה לא יכול לטעון שזכותו הקיניינית נפגעת כתוצאה מצווי הרחקה.

קבעו פגישת ייעוץ
אפשר לעצור את האלימות! לחצ/י כאן ליצירת קשר עם עו"ד לירז בן שטרית כ"ץ

כאשר קורה מקרה אלימות ניתן וחשוב לפנות למשטרה על מנת להגיש תלונה. בידי משטרת ישראל סמכויות נרחבות כגון: לשחרר בערובה את החשוד באלימות ובלבד שהחשוד יתייצב לחקירה או למשפט בכל מועד שיידרש ולא ישובשו הליכי חקירה ומשפט.

הקצין הממונה רשאי בהסכמת החשוד/ה להתנות את השחרור בערובה, במקרה בו החליט הקצין הממונה לשחרר את החשוד בערובה ולא הסכים החשוד להטלת ערובה לגובהה או לתנאיה, או סבר הקצין הממונה כי יש לשחרר את החשוד בתנאים שאינם בתחום סמכותו, או שלא הומצאה לו הערובה במועד, ייעצר החשוד/ה ויובא בהקדם האפשרי ולא יאוחר מ- 24 שעות בפני שופט.

מידע נוסף בנושא גירושין:

השאירו פרטים לקבלת מידע:

שם מלא:

דוא"ל:

טלפון:

כתובתינו:

הרצליה, רח' המנופים 2,
בניין SEA VIEW מגדל A

טלפון: 09-8655028

סלולרי: 052-4471558

דוא"ל: liraz-b@zahav.net.il

אודות המשרד:

משרד עורכי דין לירז בן שטרית כ"ץ  – משרד בוטיק המתמחה בגירושין, צוואות וירושות הממוקם בהרצליה פיתוח.